ЗМІ

 • «Театральне вікно до Європи»: навіщо українським студентам-театралам європейський досвід та де його застосовувати

  У північній частині Харкова знаходиться селище Жуковського, там на вулиці Астрономічній — невеличкий заклад із символічною назвою «Театр на Жуках». Колективу вже 14 років, десять з яких його учасники реалізують проєкт «Театральне вікно до Європи». Його суть — познайомити українських студентів театральних вишів із різноманіттям напрямків та шкіл. Не в теорії, а на практиці, саме з носіями певної культури. Український театр — психологічний, бо щільно «сидить» на системі Станіславського, але ж напрямків існує безліч. Можливо, колись вікно перетвориться на двері, чи взагалі зруйнуються бар’єри між європейським і українським театром. Про це ми поговорили з ініціатором проєкту Дмитром Терновим, актором і драматургом «Театру на Жуках». 

  Читати більше
 • Для будущих харьковских актеров открывается окно в Европу

  https://vecherniy.kharkov.ua/news/188427/ Газета Вечірній Харків від 3.11.2021 Ирина Стрельник Харьков открывает «Театральное окно в Европу» – режиссеры из Великобритании, Польши, Германии…

  Читати більше
 • Дмитро Терновий: Прикро, що на цьому тлі оголилася ще одна проблема українського театру

  Не бачимо великого сенсу робити віддалені репетиції - в такому форматі, як можливо зараз, це малопродуктивно. Все, що ми можемо в цей час, - викладати записи наших вистав в мережу, щоб хоч трохи підтримувати зв'язок з глядачем, і обмірковувати та готувати нові проєкти. Чим ми й займаємося (Медіа-проєкт Read.Me).

  Читати більше
 • Чому культура повинна стати «священною коровою»

  «Торкнутися» культури не можна, як не можна помацати імунітет. Але це не означає, що його немає і що він не працює. Як ми не зміцнюємо власний імунітет, починаємо хворіти. Коли ми нормально НЕ фінансуємо культуру, ми отримуємо розколоту країну, анексію і війну. Це абсолютно пов'язані речі, і абсолютно прямий і зримий результат нашої невдалої культурної політики. (Авторська колонка Дмитра Тернового на сайті "Новий час").

  Читати більше
 • Тихий, теплий, живий, європоцентричний

  Що ще нас відрізняє ... Ми досі некомерційний театр, тобто не «заточені» на заробіток за допомогою театру, а це означає, що можемо дозволити собі різноманітний репертуар. Ще ми в якомусь сенсі «тихий театр», ми швидше про зосередженість на якихось важливих, суттєвих речах, ніж про мішуру і «хайп». Майже всі глядачі відзначають, що тут якась особлива атмосфера. Ми її свідомо вибудовуємо, і з самого початку вважали, що театр повинен бути для глядача «теплим» простором, місцем особливої довіри. (Журнал "Харків: Що? Де? Коли?").

  Читати більше
 • В умовах карантину харківські театри пропонують поговорити про важливе

  Харківський Театр на Жуках вирішив викласти в мережу частину своїх вистав і запропонував іншим театрам приєднатися до флешмобу та відкрити доступ до своїх відеозаписів (газета "Вечірній Харків").

  Читати більше