Керівники

 • Ольга Тернова

  Режисерка, поетка, сценаристка

  Закінчила Харківську державну академію культури, театральна режисерка за фахом, з 2007 року - співзасновниця Театру на Жуках, його художня керівниця та режисерка.

  З того часу поставила понад 20 вистав в різних театрах, як за класичною і сучасною драматургією, так і експериментальних, всі вони зроблені у різній манері і більшість вирішені в різних жанрах. Завдяки якості постановок, всі вистави Театру на Жуках завжди йдуть з аншлагами. Вистави неодноразово приймали участь у багатьох фестивалях та проектах в Україні, Польщі, Чехії, Франції, Німеччині та відзначені низкою нагород, зокрема, срібною та золотою масками міжнародного фестивалю «Південні маски», відзнаками фестивалів Homo ludens у Миколаєві та «Схід-Захід» у Кракові.

  Має в своєму творчому доробку постановки в якості запрошеного режисера у Миколаєвському академічному художньому театрі, а також двічі у театрі En Detailes (Париж).

  Має великий досвід проведення акторських майстер-класів для різних аудиторій (Україна, Польща, Чехія, Німеччина, Франція). В 2018-2019 р. вела власний курс для акторів театру та кіно у Академії візуальних мистецтв (Харків), постійно займається студійною роботою.

  Пише п’єси, оповідання, кіносценарії.

  2013 р. – надрукована поетична збірка «Діалоги» з передмовами відомого культуролога Михайла Казініка і поетки Інни Захарової

  2011-2021 р. – написала кілька інсценізацій для театру, зокрема, за казкою А.Франса «Бджілка» та за романом Хуліо Кортасара «Іспит», а також низку сценаріїв, в т.ч. до телефільму за романом А.Камю «Сторонній», для частини кінофільму "За вікном".

  2020 р. – перше місце на найбільшому в Україні конкурсі дитячої літератури Корнійчуковська премія за твір «Казка про казку».

 • Дмитро Терновий

  Драматург, лібретист, сценарист, театральний менеджер

  Народився в Харкові. Освіту здобув у Харківському національному університеті ім. В.Каразіна (російське відділення філфаку). Працював журналістом у провідних регіональних та національних ЗМІ України. У 2007 році разом з дружиною, режисеркою Ольгою Терновою, заснував Театр на Жуках, з 2011 року ініціював та курує освітню програму «Театральне вікно до Європи»: запрошує до України носіїв різноманітних театральних шкіл Європи, які проводять майстер-класи для студентів театральних вишів в різних містах України.

  З 2010 року пише п’єси та інсценівки, кілька років тому також став писати лібрето та кіносценарії. Як драматург відзначений нагородами низки конкурсів, в т.ч. міжнародних.

  2012 – Перемога на східноєвропейському драматургічному конкурсі «Говорити про кордони. Життя в добу змін-2012» (п’єса «Деталізація»)

  2016 – Перемога в номінації «драматургія» на національному літературному конкурсі «Кальміюс-2016» (п’єса «39, або Автобус Апокаліпсису»)

  2018 -  2-е місце на національному конкурсі радіодрами (радіоп’єса «Палата N7»)

  2020 – участь у фестивалі Next Stage Europe в Німеччині, куди щорічно відбирається єдина п’єса від країни (п’єса «Палата N7»)

  2020 - 2-е місце в номінації «драматургія та сценарії для дітей» на найбільшому національному конкурсі літератури для дітей «Корнійчуковська премія» (п’єса «Крило метелика»)

  2021 – перемога в номінації «П’єси» на міжнародному літературному конкурсі «Коронація слова» (п’єса «Гамлет. Шоу, або Розенкранц та Гільденстерн живі»)

  2021 – спеціальна відзнака міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» за найкраще оперне лібрето (лібрето до рок-опери «Тарас Бульба»)

  В 2020 році став куратором першого в Україні конкурсу лібретистів. Має публікації та\або постановки в Австрії, Німеччині, Франції, Польщі, Україні. Також написав самостійно або в співавторстві кілька сценаріїв для ігрового та документального кіно.