Дмитро Терновий отримав одразу дві найвищі нагороди літературного конкурсу «Коронація слова-2021»

П’єса «Гамлет. Шоу» драматурга та співзасновника Театру на Жуках Дмитра Тернового зайняла перше місце на цьогорічному конкурсі «Коронація слова» в номінації «П’єси».

Ще один твір харківського драматурга – лібрето до рок-опери «Тарас «Бульба» – отримав спеціальну відзнаку як найкраще оперне лібрето.

Церемонія нагородження переможців відбулося 29 серпня в рамках книжкової виставки Kyiv Book Art Fest, у зв’язку з чим Д.Терновий закликав видавців почати видавати сучасну українську драматургію і припинити робити вигляд, ніби драматургії як окремого роду літератури не існує.

Відзнака «Коронації слова» – це вже сьома перемога Д.Тернового на різноманітних драматургічних конкурсах, в тому числі міжнародних.

«Гамлет. Шоу, або Розенкранц та Гільденстерн живі» – політичний детектив, що переносить події шекспірівської трагедії у світ сучасних медіа та ставить їх у контекст впізнаваних українських реалій. Розенкранц та Гільденстерн перетворилися на ведучих популярного телевізійного шоу «Детектор брехні», що у прямому ефірі проводить власні журналістські розслідування і, зокрема, розплутують історію загадкового зникнення принца Гамлета після низки резонансних злочинів, які сколихнули всю країну. Гостями студії стають король Клавдій, королева Гертруда та Лаерт. Поступово події, що відбуваються під час шоу виходять з-під контролю, як і ситуація в країні, яка живе передчуттям війни.

Друге місце в номінації «П’єси» зайняла Тетяна Жарко з Страсбургу (текст «Вічні цінності»), третє – Ігор Юзюк з Коломиї («На початку»).

Міжнародний літературний конкурс «Коронація слова», який засновано 21 рік тому, є найпрестижнішим українським конкурсом, який у царині романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей відкрив понад 1000 нових імен. Головна мета конкурсу – підтримка новітньої української культури, пошук нових імен, видання найкращих творів, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу кіно й театру і створення таким чином сучасного і конкурентоспроможного творчого продукту.