Туман

Постановка Театру на Жуках – можливо, перша спроба театрального втілення «Іспиту», одного з найбільш незвичайних творінь Хуліо Кортасара.

«Іспит» – роман завдовжки в життя, який був опублікований лише в 1985 році, через рік після смерті великого аргентинця. Кортасар написав першу редакцію тексту в середині 40-х років в Буенос-Айресі після того, військового перевороту, що стався на його батьківщині. Молодий письменник, який викладав тоді французьку літературу в одному з університетів, активно брав участь в маніфестаціях проти військової хунти. Його книга через цензуру не могла бути опублікована, в той час її прочитали лише найближчі друзі. Пізніше Кортасар перебрався в Париж, але книга була відкладена в «довгу шухляду». І лише наприкінці життя, будучи тяжко хворим, знаменитий на весь світ письменник повернувся до свого раннього роману, почав готувати його до друку, але так і не побачив текст опублікованими.

Часові рамки роману охоплюють всього дві доби з життя головних героїв – п’ятьох друзів: Клари, Хуана, Андреса, Стелли і Репортера, які бродять по місту напередодні вирішального університетського іспиту. Як завжди у Кортасара, реальний і фантасмагоричний світи тісно переплітаються, і одним з провідних обставин книги стає дивний туман незрозумілого походження, що поступово затягує місто.

Сучасні події в Україні породжують стійкі асоціації з цим кортасарівських текстом. І спектакль Театру на Жуках – свого роду естетичне переживання того, що з нами відбувається сьогодні, нашого божевільної життя, в якому, незважаючи ні на що, вистачає і краси, і любові, і творчості. Вистава не тільки для тих, хто любить кортасарівські тексти, але для всіх, хто цінує слово, музику, для тих, хто творчо мислить.

Дійові особи та виконавці


Андрій Головінов (Хуан)
Ірина Полонська (Клара)
Антон Щербак (Андрес)
Наталія Фірсова (Стелла)
Дмитро Терновий (Репортер)
Ілля Панасенко (Абель)
Олександр Толочек (Оратор, Лодочник)
Сергій Кисельов
Ірина Бондаренко
Діна Дюрба
Людмила Зана

Світло – Ілля Панасенко
Звук – Тетяна Філатова
Музичне і відео оформлення – Анастасія Тернова
У виставі використовуються фрагменти відео з Девідом Холбергом, Олександром Таро, Нанетт Скриба
Сценографія, костюми – Ольга Тернова
Режисер-постановник – Ольга Тернова