Вийшов повнометражній художній фільм, знятий за участі Театру на Жуках

Вийшов у світ фільм-альманах «За вікном: Українські історії», в харківському епізоді якого знялися актори Театру на Жуках.

Новий фільм – унікальний проект, над яким працювали режисери і сценаристи з усієї країни, і перший в світі повний метр, який повністю зняли за допомогою безпілотного літального апарату.

Центральною ідеєю фільму є демонстрація того, чим живуть українці в різних куточках країни. Для цього бізпілотник підіймався до вікон однієї з квартир в різних містах і знімав, чим живіть її мешканці. Зйомки проходили в Одесі, Києві, Львові, Харкові, Миколаєві, Івано-Франківську, Житомирі, Вінниці, Ужгороді та Дніпрі.

На кожну кіноісторію припадає близько десяти хвилин, а разом вони утворюють цілісний альманах. Більшість новел створено в комедійному жанрі, але є і глибоко драматичні історії. Персонажі кіноновел говорять на діалектах своїх міст, жартують на близькі їм теми, розкривають хвилюючі їх проблеми, тим самим створюючи в межах фільму своєрідний культурний обмін між регіонами України.

Зокрема, Одесу у фільмі представляв художній керівник театру “Маски” Георгій Делієв, Київ – режисери Валерій Шалига, Петро Авраменко і Роман Гапачило, Миколаїв – заслужений артист України Павло Чірва, Харків – режисерка Ольга Тернова та Театр на Жуках.

Харківська історія, знята по сценарію О.Тернової «Одна» розповідає, як до квартири головної героїні збираються друзі і розпочинається звичайна, здавалося б, вечірка, аж поки не з’ясовується, що все це відбувається лише у свідомості героїні. За задумом О.Тернової, така історія дотична сьогоденню, коли люди, що опинилися за зачиненими дверима під час пандемії, ледь не божеволіють від нових вимушених умов життя.

Продюсером кінокартини виступив Володимир Нагірний, автор фільму “Дзідзьо.Контрабас”, який встановив п’ять рекордів за касовими зборами а також отримав “український Оскар”, престижну премію Української Кіноакадемії “Золота Дзиґа 2018” в категорії “Кращий фільм року. Вибір глядача”.

Фільм зняли за підтримки Українського Культурного фонду і він буде демонструватися в рамках “КіноТабору” (франшиза пересувних надувних кінотеатрів, яка показує кіно по селах і СМТ, в невеликих містах, де немає стаціонарних кінотеатрів).

Розробкою фільму “За вікном: Українські історії” займалася кінокомпанія “Фан Філмз”, яка виробляє ігрове кіно для масового глядача, в комедійному і сімейному жанрах, а також серіали для стрімінгових платформ.