Ольга Тернова перемогла в найбільшому в Україні конкурсі дитячої літератури «Корнійчуковська премія»

Співзасновниця і режисерка Театру на Жуках Ольга Тернова отримала головну нагороду найбільшого в Україні літературного конкурсу для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» зі своїм дебютним дитячим твором.

Її «Казка про казку» посіла перше місце на конкурсі в номінації «Проза для дітей молодшого віку». «Казка про казку» – притча про те, що відбувається, коли люди втрачають відчуття життя як дива.

За сюжетом в маленьке містечко, де люди живуть своїми турботами й радощами, не помічаючи, що давно перестали вірити в чудо, приходить молодий чарівник Юн. Він творить дива, намагаючись розбудити людей і оживити душу цього міста. Але йому мало кого вдається врятувати. І коли Юн залишає місто, його жителі перетворюються в тих, ким вони є насправді.

Ольга Тернова особливо наголосила на тому, що в цьому році вперше журі враховувало думку самих читачів. «Дуже цікаво, що зараз, крім дорослого журі, до оцінки залучили читачів того віку, на який розраховано той чи інший твір. На мою думку, це чудова ідея – дозволити дітям вибирати для себе книги», – сказала вона.

Конкурс літератури для дітей та юнацтва «Корнійчуковська премія» проводиться з 2014 року, в ньому 4 номінації: проза для дітей молодшого віку; проза для дітей старшого віку та юнацтва; поезія для дітей, сценарій дитячого фільму / драматургія для дітей та юнацтва. Конкурс є частиною Міжнародного Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури, який був заснований в Одесі в 2013 році. Це єдиний в Україні фестиваль, присвячений дитячій літературі та творчості. В цьому році в конкурсі взяли участь близько 250 авторів. До складу журі конкурсу входять авторитетні видавці, літературознавці, редактори, бібліографи, літератори, художники, діячі культури.

Оголошення переможців конкурсу відбулося в Одесі 8 серпня на 24му міжнародному книжковому фестивалі «Зелена хвиля», офлайнова частина якого проходила 6-9 серпня.

Дмитро Терновий на цьому ж конкурсі зайняв друге місце в номінації «Драматургія для дітей та юнацтва» з п’єсою «Крило метелика».