Театр на Жуках почав відкривати записи своїх вистав і ініціює флешмоб для харківських театрів

Театр на Жуках першим серед харківських театрів відкрив доступ до записів своїх вистав і закликав колег наслідувати цей приклад.

На сторінці в Фейсбуці «Жуки» оголосили, що в умовах карантину починають ділитися архівними записами своїх постановок.

Першим спектаклем, до якого було відкрито вільний доступ, став «Їхай!?» за однойменною п’єсою Ніни Садур, він викладений на каналі театру в Vimeo. Ця постановка була зроблена в 2008 році, відзначена дипломами за акторські роботи і кращий дебют на міжнародному фестивалі «Рампа-2011» в Дніпрі, була однією з головних подій на фестивалі «Живи!» у 2009 році. Виставу високо оцінила авторка п’єси, яка приїжджала до Харкова на прем’єрні покази.

«Карантин застав нас на стадії випуску нового спектаклю – ми готували прем’єру на початок квітня. Тепер плани, зрозуміло, пересуваються. Але нам важливо зберегти зв’язок з глядачем і підтримати глядачів хоч трошки в цей непростий період, тому ми вирішили викласти деякі записи вистав. Тим, хто бачив їх вживу, приємно буде переглянути відео, а ті, хто не був у нас, можливо, зацікавляться нашими постановками. Театр, звичайно, мистецтво живе, камера не може передати атмосферу дійства, тому театри й не люблять викладати записи. Але зараз такий час, коли подібний компроміс виправданий, потрібно діяти не так, як завжди», – зазначив продюсер театру і драматург Дмитро Терновий.

Він сказав, що будуть викладені ті вистави, які зняті з прийнятною якістю відео.

«Зараз ми досліджуємо наші архіви, щоб зрозуміти, які ще постановки можемо викласти у відкритий доступ», – сказав Д.Терновой.

Жуки пропонують іншим харківським театрам запустити свого роду флешмоб по відкриттю своїх записів і об’єднати їх для зручності глядачів єдиним хештегом #смотритеназдоровье, #дивітьсяназдоров’я