«Жуки» – в кіно-літературному проєкті «Метанойя 2.0»

Театр на Жуках став партнером студії Док Кіно Трансформація в створенні телефільму за повістю Альбера Камю «Сторонній». Цей фільм фактично відкриває наступний цикл телепрограм «Метанойя», в яких відомий філолог і священик Віктор Маринчак розмірковує про визначні літературні твори.

Актори Театру на Жуках знялися у фрагментах, що ілюструють основну сюжетну лінію твору, і роздуми В.Марінчака.

«Для нас це абсолютно новий досвід, принципово відмінний від театрального. Фактично ми вперше спробували себе в процесі кінозйомки і тепер починаємо розуміти, що це таке. Цей час був цікавим і плідним, ми раді співпраці з Док Кіно Трансформація і сподіваємося на продовження. Думаю, з часом з цього може вирости по-справжньому серйозний проєкт ігрового кіно», – зазначив директор Театру на Жуках Дмитро Терновий.

Прем’єра фільму відбулася 22 вересня в Харківській філармонії.

Ідея циклу «Метанойя» належить харківському журналісту та громадському діячеві Володимиру Чистіліну і режисерові, творцеві студії «Док Кіно Трансформація» Дмитру Коновалову.

Перша частина циклу «Метанойя» з десяти телепрограм була зроблена протягом 2016-2017 років. У цей період випущені програми за романами «Майстер і Маргарита» Булгакова, «По кому дзвонить дзвін» Хемінгуея, «Злочин і кара» Достоєвського, «Доктор Живаго» Пастернака, по «Фаусту» Гете, «Гамлетові» Шекспіра, п’єсі Винниченка «Гріх», «Кам’яному господарю» Лесі Українки, поезії Стуса та оповіданню Чехова «Студент». Весь цикл був показаний минулої весни на національному каналі «Еспрессо ТВ».

Головна ідея програми в тому, щоб через літературні твори торкнутися актуальних питань сучасного життя і, таким чином, спробувати переосмислити сьогоднішній час, знайти відповіді на поставлені авторами питання і задатися новими.

Перша частина «метанойя» була побудована у вигляді інтерв’ю з Віктором Маринчаком. У циклі «Метанойя 2.0» В.Марінчак залишається головним героєм, який розмірковує над відомими текстами, однак автори відмовляються від формату інтерв’ю, а розповідь тепер доповнюється фрагментами ігрового кіно.

Трейлер фільму «Сторонній» тут.

В.Марінчак – вчений-філолог, близько 50 років викладає в Харківському національному університеті ім.Каразіна. Є настоятелем храму Іоанна Богослова (УПЦ КП). Творець першого у східній Україні українського церковного приходу, перший молебень відслужив в день серпневого путчу – 19 серпня 1991 року.

Студія Док Кіно Трансформація заснована режисером і оператором Дмитром Коноваловим в 2007 році для зйомок авторського кіно. Створені студією фільми неодноразово брали участь у міжнародних кінофестивалях і демонструвалися на національних каналах. Так, фільм «Додому» (2017) – отримав приз глядацьких симпатій і друге місце на фестивалі «Громадський проєктор», «Війна і Місто» (2015) – друге місце на фестивалі «Кінодок» і відібраний до конкурсної програми AFFI DOCS в Вашингтоні (США), «Переселенці» (2014 року) отримав перше місце в конкурсі фільмів про волонтерів «Від серця до серця», «Харків» (2010) – спеціальний приз журі Варшавського кінофестивалю АТ Films.