Театр на Жуках – учасник фестивалю «Живи!»

«Жуки» візьмуть участь в 9-ому театрально-дизайнерському фестивалі «Живи!», який з цього року відновлює свою діяльність у Харкові.

Театр на Жуках в рамках цього фестивалю покаже виставу «Деталізація» за п’єсою директора і актора театру Дмитра Тернового.

«Завдяки фестивалю «Живи!» новий театральний сезон розпочнеться для нас незвично рано: ми покажемо виставу вже 25 серпня, причому у незвичайній для нас локації – в центрі міста, на популярному майданчику «ArtArea». Ми з великим задоволенням дізналися, що фестиваль відновлює свою роботу у Харкові й втішені тим, що пройшли відбір», – сказав Д.Терновий.

Він зазначив, що «Живи!» займає особливе місце в історії Жуків, оскільки це був найперший фестиваль, в якому Театр на Жуках свого часу взяв участь.

«Зараз у нашому активі участь більш ніж у двадцяти міжнародних фестивалях та проєктах, але починалося все саме з «Живи!», на якому в 2009 році в Криму ми виступили з виставою «Єхай?!», а також – із унікальним міжнародним проєктом «надгородом». Зараз ми з нетерпінням чекаємо нової зустрічі, щоб показати нашу нову виставу і побачити роботи інших учасників, адже цього року чекають на сильну театральну програму», – додав він.

Вистава «Деталізація» – нова постановка Жуків, вона випущена у грудні минулого року до десятирічного ювілею театру. Вистава поставлена за однойменною п’єсою, що у 2012 році перемогла на східноєвропейському драматургічному конкурсі «Говорити про кордони. Життя в добу змін». ЇЇ перекладено німецькою, польською, французькою мовами, поставлено у декількох країнах, проте в Україні до нещодавнього часу вистава не гралася. Написана за рік до Майдану п’єса багато у чому передбачила майбутні події.

Цього року на фестивалі «Живи!» очікують на різноманітну програму, що складається із 34 вистав, які розділено на дорослу і дитячу частини. У фестивалі беруть участь недержавні театри, серед яких такі відомі колективи, як театри «Віримо!» (Дніпро), Дах, PostPlayТеатр, Райдо і проєкт Black O! Range Dance, театр пантоміми quartet DEKRU (Київ), театр «Гармидер» (Луцьк) та ін.

Театрально-дизайнерський фестиваль «Живи!» заснований у Харкові в 2006 році, потім щорічно проводився в Криму, після анексії Криму Росією фестиваль на декілька років взяв паузу та з цього року відновлює свою діяльність у Харкові. Одна з особливостей фестивалю – залучення до театрального мистецтва молодих дизайнерів, з якими в дні форуму працюють відомі майстри. Дизайнери роблять афіші до побачених вистав, і згодом виставка кращих графічних робіт експонується на інших театральних фестивалях в Україні та за кордоном. Цього року в межах «Живи!» вперше, окрім лабораторії дизайнерів, працюватимуть також лабораторії фотографів і театральних критиків.