Ольга Тернова поставила в миколаївському театрі комедію Шекспіра

Режисерка і художня керівниця Театру на Жуках Ольга Тернова випустила шекспірівську «Дванадцяту ніч» на великій сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

Прем’єрні покази вистави були присвячені міжнародному Дню театру, вони відбулися 29 і 30 березня, а завершується цикл прем’єр 5 квітня.

Постановка зроблена в жанрі романтичної комедії з елементами прийому «театр у театрі» та передає атмосферу веселого свята, якому були властиві маскарад, імпровізація, жарти.

Як відомо, в давнину в англосаксонських племен Дванадцятою ніччю закінчувалося найголовніше язичницьке свято – Йоль, а з прийняттям християнства воно стало частиною різдвяних гулянь. Саме до дванадцятої ночі, останнього і найвеселішого дня серед різдвяних свят, королева Єлизавета I 1601 року замовила Шекспіру веселу комедію, яку він так і назвав – «Дванадцята ніч, або Що вам завгодно».

Всі пісні у виставі в дусі шекспірівського театру звучать у живому виконанні (вокальні номери поставлені Катериною Мірзоян).

«Вистава про любов, вона легка, смішна, романтична, і буде цікавою людям різного віку. Постановка вийшла не лише веселою, але і дуже яскравою, видовищною, завдяки художнику Олені Рикусовій, що розробила чудову сценографію і костюми», – зазначила Ольга Тернова.

Вона також сказала, що це була непроста робота і цінний досвід.

«Вистава поставлена за два місяці, і за цей час підготовлено два повноцінні акторські склади. До того ж, ці склади не закріплені і повсякчас змінюються. А оскільки ми спочатку домовилися, що кожен актор має можливість трактувати свій образ по-своєму, то тепер, перемішуючись, виконавці отримують додаткову можливість внести у загальну гру свою імпровізацію й отримати абсолютно новий результат. Це дозволить виставі залишатися живою і з часом вирости. І глядачеві, я сподіваюся, буде цікаво не раз подивитися нашу «Дванадцяту ніч», оскільки його щоразу чекатиме щось несподіване, нове », – каже режисерка.

Вистава поставлена таким чином, що може адаптуватися практично до будь-яких майданчиків і навіть ставитись просто неба.

Глядач дуже добре прийняв прем’єру, і всі перші покази пройшли з аншлагами.

О.Тернова була запрошена на постановку новим директором Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру Артемом Свистуном. Раніше вистави Театру на Жуках у постановці О.Тернової не раз відзначалися нагородами на фестивалях, що проходили у Миколаєві, таких як «Південні маски» та Homo Ludens.