Харківська «Деталізація» – на «Мельпомені Таврії»

Виставу харківського Театру на Жуках «Деталізація» відібрано для участі в міжнародному фестивалі «Мельпомена Таврії», найбільш показному театральному форумі України, який цього року відзначає свій 20-ти річний ювілей.

«Мельпомена Таврії» пройде з 17 по 26 травня, традиційно вона проводиться у Херсоні, але з цього року організатори повертаються до того формату, що виник у перший рік фестивалю, коли вистави гралися у двох південних містах: Херсоні та Миколаєві. Таким чином, до сцен Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру ім. М.Куліша у цьому році додаються майданчики двох миколаївських театрів: українського театру драми та музичної комедії та академічного художнього російського драматичного театру.

«Деталізація» буде показана 21 травня на малій сцені Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру.

«Ми давно хотіли потрапити на “Мельпомену Таврії”, але кілька років поспіль на травень випадали проєкти, дати яких неможливо було змінити. А цього року нашому театру виповнилося 10 років, фестивалю – 20 років, і, мабуть, всі зірки зійшлися: ми вперше подали заявку, і пройшли відбір», – зазначив продюсер Театру на Жуках Дмитро Терновий.

Він пояснив, чому з репертуару театру на фестиваль була заявлена саме «Деталізація».

«Це нова вистава, її прем’єра відбулася лише у грудні минулого року. І це сучасна українська драма, яка досі не ставилася в Україні, а “Мельпомена Таврії” в останні кілька років почала більше уваги приділяти сучасній драматургії. Плюс актуальна тематика – події, які нещодавно переживала Україна. Дуже сподіваємося, що вистава зацікавить і фестивального глядача, і критиків», – зауважив Д.Терновий.

П’єса «Деталізація», написана співзасновником і актором Театру на Жуках Д.Терновим, відома тим, що у 2012 році перемогла на головному драматургічному конкурсі Східної Європи «Говорити про кордони. Життя в епоху змін». ЇЇ перекладено німецькою, польською, французькою мовами, проте в Україні вистава досі не ставилася. Прем’єра вийшла в 2014 році в Німеччині, в Баденському державному театрі, також кілька акторських читань відбулося в Австрії. Написана за рік до Майдану п’єса багато в чому передбачила майбутні події. Особливості твору полягають у тому, що всі сцени виконано в різних жанрах, а актори грають по декілька ролей, серед яких – різні неживі предмети. Театр на Жуках уперше показав «Деталізацію» 10 грудня 2017 року, присвятивши вихід вистави своєму десятиріччю.

У «Мельпомені Таврії» цього року беруть участь театри з 12-ти країн: України, Польщі, Литви, Угорщини, Ізраїлю, Туреччини, Грузії, Вірменії, Португалії, Німеччини, Білорусі, Молдови. За попередні роки у фестивалі взяли участь 122 театри з 16 країн. Рекордну кількість вистав було зіграно минулого року – 35, але, як очікується, в цьому році рекорд буде побито, а аудиторія фестивалю значно розшириться.

З повною програмою фестивалю можна ознайомитися тут.