Театр на Жуках до свого ювілею випускає ще одну прем’єру

«Жуки» готують третю за рік прем’єру, цього разу – за п’єсою «Деталізація» харківського драматурга Дмитра Тернового, що зіграє у постановці декілька ролей.

Нова вистава виходить до дня народження Театру на Жуках, який в грудні відзначає своє десятиріччя.

П’єса «Деталізація» написана співзасновником і актором Театру на Жуках і відома тим, що перемогла на головному драматургічному конкурсі Східної Європи «Говорити про кордони. Життя у добу змін-2012». Її перекладено німецькою, польською, французькою мовами, але в Україні досі не ставилася. Прем’єра вистави відбулася у 2014 році в Німеччині, у Баденському державному театрі, також кілька акторських читань відбулося в Австрії.

Написана за рік до Майдану п’єса багато в чому передбачила майбутні події. Вона складається з семи сцен (у деяких діють неживі предмети), майже всі вони виконані в різних жанрах, що є рідкістю для драматургічного твору. П’єса написана для п’яти акторів, кожен із яких з’являється на сцені у декількох ролях.

«Хоча події, що описано в п’єсі, є ситуаціями із приватного життя людей у поступово “закипаючій” країні, вистава буде про інше. Це свого роду погляд на те, що відбувається “з космосу”, тільки так можна побачити цілісну картину світу, який ми збудували, який щодня створюємо, його абсурдність, крихкість, часом повну безглуздість. Без усвідомлення цього важко щось змінити, навіть коли зміни відчуваються як необхідні», – каже режисерка Ольга Тернова.

Вона також зазначила, що на сцені гратимуть 7 осіб, «як актори, що давно працюють в театрі, так і ті, хто з нами нещодавно, це створює живий і цікавий ансамбль».

Прем’єрні покази вистави відбудуться 10 і 23 грудня.

2017 рік став для «Жуків» особливо плідним: до «Деталізації» вони випустили ще дві нові вистави: «Туман» за романом Хуліо Кортасара «Іспит» і «Amour de trois, або Три етюди з пістолетом» за п’єсами французьких драматургів.