Театр на Жуках отримав два дипломи на третьому міжнародному фестивалі українського театру в Кракові

Театр на Жуках привіз два дипломи з третього міжнародного фестивалю українського театру в Кракові «Схід-Захід» за виставу «Ромео і Джульєтта».

Колектив відзначений дипломом лауреата фестивалю, а також дипломом в номінації «Оригінальна інтерпретація світової класики».

Організатор фестивалю Надія Мороз-Ольшанська, говорячи про виставу, зазначила незвичайне режисерське рішення, коли вісім акторів на сцені розігрують всі ролі та коли «кожна актриса – Джульєтта, а кожен актор – Ромео», а також «просту й одночасно чаруючу сценографію, побудовану на  поєднанні біло-червоних кольорів».

«Хоча фінал свідомо відомий глядачеві, актори Театру на Жуках до останньої хвилини тримали напругу і глибину переживань», – сказала вона, додавши, що «однією з найбільш приголомшливих сцен була сцена отримання Ромео з рук Аптекаря отрути, коли приводиться в рух весь механізм трагічної  безвиході».

Як повідомлялося, наприкінці квітня Театр на Жуках поїхав у першу велику поїздку країнами Європи, почавши її з виступу на фестивалі в Кракові.  Театр також зіграв по дві вистави в Парижі, Мюнхені та Нюрнберзі.

Продюсер Театру на Жуках Дмитро Терновий зазначив, що головною метою турне було зрозуміти, як європейський глядач відреагує на запропоновані вистави.  «Найважливішим для нас було побачити, як буде сприйматися наша нова постановка Ex Nihil, яка, за нашими відчуттями, повинна бути зрозуміла будь-якій аудиторії.  Загалом, так воно й сталося, та ми отримали зворушливі відгуки на цю виставу».

«Багато вистав, багато майданчиків, які доводилося швидко освоювати, майстер-класи, – все це новий і дуже цінний досвід для нас, на який ми зможемо обпертися в майбутньому», – сказав він.

Вистава «Ромео і Джульєтта», відзначену нагородами в Польщі, харків’яни зможуть побачити в найближчу неділю.  «Жуки» покажуть цю виставу ще раз на своєму майданчику під завісу сезону – 29 травня о 17 годині.