У Харкові та Дніпрі німецький актор покаже спектакль, який отримав свого часу Гран-прі на фестивалі в Нью-Йорку

Німецький актор і режисер Андре Ерлен (Andre Erlen) покаже в Харкові і Дніпрі спектакль Scenario, який має довгу сценічну історію і був зіграний більше 1500 разів з 1976 року.

Повна назва вистави – «Сценарій для неіснуючого, але, можливо, інструментального актора».  Цей проєкт був створений як «музика для одного актора» драматургом і композитором Богуславом Шеффер для знаменитого польського актора Яна Пешека.

Вистава було високо оцінена критиками й глядачами, та отримала Гран Прі на театральному фестивалі в Нью-Йорку в 1995 році.

Згодом Ян Пішаків передав цю постановку своєму учневі Андре Ерлен.

Твір ґрунтується на міркуваннях про стан сучасного мистецтва.  Відправною точкою для нього послужило есе авангардного теоретика Вальтера Беньяміна «Витвір мистецтва в епоху його технічної відтворюваності», в якому йдеться про руйнівний вплив технологій на мистецтво і про розмивання ритуального аспекту творчості.

Сам Андре Ерлен каже, що, вперше побачивши цю постановку, був заворожений нею: «Гра Пешека в «Scenario» вразила мене неймовірно сильно, я не міг прийти до тями від тієї глубинности, яка ховалася за його віртуозною буфонадою.  Згодом, слідуючи за традиціями японського театру, Ян передав мені свою роль «інструментального актора», включаючи й свої найбільш важливі почуття, і своє кредо роботи».

Приїзд Андре Ерлена в Україну – частина програми «Театральне вікно до Європи», яку Театр на Жуках почав в 2011 році.  Даний проєкт здійснюється за підтримки Генерального консульства Німеччини в Дніпрі в рамках Тижнів німецької культури в Україні.

У Харкові виставу можна буде побачити 6 жовтня о 20.00 на сцені Театру на Жуках, в Дніпрі – 9 жовтня о 19.00 в АртКвартирі.

Андре Ерлен закінчив Академію мистецтв у Дюссельдорфі, пройшов ряд освітніх програм в польських театральних центрах в Кракові та Гардзеніце.  Є співорганізатором і режисером театру Futur3 (Кельн), брав участь в якості актора та режисера в десятках театральних проєктів в різних країнах Європи, давав майстер-класи в Німеччині, США, Ізраїлі.

З відгуків на спектакль:

Газета Виборча, Польща

«Граціозність його рухів, краса його тіла, новітні ресурси, які він використовує в своїх костюмах, інноваційні техніки акторських дій, вражаюче чуття сценічного простору, – все це видатні здібності Андре Ерлена, актора і учня Яна Пешека»

Ядвіга Розек «Дидаскалія»

Ідея зустрічі Майстра і Учня не нова для театру.  Ми виявили її всередині театральної традиції сходу – акторська техніка як особливе ремесло йде з покоління в покоління … У «Scenario» ми маємо можливість простежити як одна і та ж форма, вміщена в різні матеріали, набуває зовсім інший новий сенс.

Театральний журнал «Просценіум» (Україна)

Гра одного актора, представлена Андре Ерленом на сцені Львівського театру Леся Курбаса, була рідкісним прикладом вистави, що долає мовні кордони.  Захоплений відгук аудиторії після вистави свідчить про це.