Британський режисер, що поставив у Лондоні виставу про Майдан, дасть українським студентам майстер-класи з документального театру

Томмі Лексен (Tommy Lexen), творець лондонського BeFrank Theatre, розповість про свій метод роботи з документальним матеріалом і проведе тренінги в Харкові, Львові та Києві.

Він перебуватиме в Україні з 26 вересня по 7 жовтня в рамках програми харківського Театру на Жуках «Театральне вікно до Європи», даний проєкт здійснюється за підтримки європейської програми Тандем «Діалог змін».

Продюсер Театру на Жуках і куратор програми «Театральне вікно до Європи» Дмитро Терновий вважає, що сьогодні в Україні склалася аудиторія для сприйняття документального театру.

«Суспільство дуже змінилося, і сьогодні, я думаю, є доволі багато людей, які хотіли б бачити в театрі вистави, що відображають реальні події.  Але у театрів часто не вистачає знань, як саме робляться такі постановки.  Думаю, тренінги дадуть деяким студентам поштовх до того, щоб більш серйозно зайнятися документальним жанром», – зазначив він.

У минулому квітні BeFrank Theatre випустив в Лондоні виставу «Точка неповернення» про лютневі події на Майдані, над якою Томмі Лекс працював більше року і яка отримала високі оцінки критиків і глядачів.  Британський режисер зазначив, що щасливий мати можливість поділитися своїм досвідом з українськими студентами.

«Ми прагнемо робити чесний театр, заснований на реальних життєвих історіях і, думаю, українцям буде дуже корисно дізнатися про наш метод роботи», – сказав він.

Розклад тренінгів

Харків

Театральне відділення Харківського університету мистецтв ім. Котляревського (вул. Чернишевська, 79)

28 вересня 11.00 – 14.00 (зал на 5 пов.)

29 вересня 11.00 – 14.00 (танцзал на 1-му пов. Або зал на 5 пов.)

Театральне відділення Харківської державної академії культури (вул. Червоножовтнева, 1)

28 вересня 16.00 – 19.00 (ауд. 24)

29 вересня 16.00 – 19.00 (ауд. 24)

Львів

Факультет культури та мистецтв Львівського національного університету, напрям «акторська майстерність», курс Олега Стефана

2 і 3 жовтня, 16.00 – 19.00, мала сцена театру Лесі Українки (час і місце можуть коригуватися)

Київ

Київський національний університет кіно, театру і телебачення, факультет театрального мистецтва, курс Станіслава Мойсеєва

5 і 6 жовтня, 13.00 – 16.00, камерна сцена театру ім. І.Франка (час і місце можуть коригуватися)

Крім тренінгів для студентів, у всіх містах плануються також спільні заняття з обміну досвідом з місцевими театрами: Театром на Жуках в Харкові, театром «Перетворення» в Києві та театром Леся Курбаса у Львові.  Допомагати Томмі Лексену буде шведська актриса українського походження Світлана Біба, яка була постановником сценічного руху в спектаклі «Точка неповернення».

Театр на Жуках з 2011 року запустив освітній проєкт для учнів театральних вишів «Театральне вікно до Європи», в рамках якого режисери західних театрів періодично дають свої майстер-класи українським студентам.  Раніше студенти ознайомилися з методиками роботи сучасного польського театру, з традиційною французькою комедією Дель арте, з грузинським танцем.

Програма Тандем «Діалог змін» реалізується в рамках громадських ініціатив MitOst і UNAEDI та покликана підтримати культурне транскордонне співробітництво й розвиток громадянського суспільства.