Представники п’ятнадцяти російськомовних театрів Харкова звернулися до росіян: «Не треба нікого тут захищати!»

Представники російськомовних театрів і театральної громадськості Харкова підписалися під зверненням, у якому висловили свою позицію щодо спроб Росії захистити російськомовних громадян України за допомогою збройного вторгнення.

Вони підкреслили, що багато років ставлять і грають вистави російською мовою і ніколи не відчували утисків у своїй роботі, незалежно від того, якою впродовж того чи іншого періоду була мовна політика в Україні.

«Нам ніхто ніколи не забороняв, не забороняє і, впевнені, не заборонить спілкуватися, думати і творити російською мовою», – йдеться в зверненні.

«У зв’язку з цим вважаємо за необхідне заявити, що не потребуємо ніяких видів захисту з боку Російської держави, як не потребують її і десятки тисяч наших глядачів, які також не мають жодних проблем з долученням до російськомовної культури. І вже тим більше ми категорично проти того, щоб під виглядом цього захисту в Україну вводилися війська», – підкреслюється у документі.

Підписанти висловили обурення тим, що в Харкові приїжджі росіяни брали участь у штурмі обласної державної адміністрації, встановивши над нею російський прапор, і висловили співчуття постраждалим під час сутички, серед яких – відомий письменник і поет Сергій Жадан.

Вони вважають, що російська військова агресія відносно України, призведе до результатів, діаметрально протилежним заявленим цілям, і об’єктам «турботи» – російській мові і російській культурі – буде завдано непоправної шкоди.

Звертаючись до всіх росіяна, які приймають рішення і можуть вплинути на ситуацію, вони закликали: «Не треба нікого тут захищати! Якщо у нас виникнуть проблеми, ми самі зуміємо розібратися з ними в рамках чинного в Україні законодавства. Нехай кожен займається проблемами своєї держави, це буде найкращою запорукою нашого добросусідства і взаєморозуміння».

Під зверненням підписалися представники Театру на Жуках, Театру-19, авторського театру «Котелок», Харківського державного академічного театру ляльок ім. В.Афанасьєва, Харківського театру для дітей та юнацтва, Харківського державного академічного театру імені Т.Шевченка, «Лабораторії театрру», Центру сучасного мистецтва «Нова сцена», театрів «Може Бути», «Мадригал», «Ланжерон’», «Прекрасні Квіти», студентського театру«Політеххнік»і дитячих «Бешкетники» і «Тимур».

Серед підписантів – заслужені артисти України та засужені діячі мистецтв, театральні критики, голова Харківського міжобласного відділення Спілки театральних діячів України Сергій Бичко і президент театрально-дизайнерського фестивалю «Живи!» Володимир Какурін.

Текст звернення є відкритим для підписання.