Харківською виставою «Ромео і Джульєтта» відкриється нова сцена в Миколаївському академічному театрі російської драми

Вистава «Ромео і Джульєтта» Театру на Жуках відібрана до конкурсної програми міжнародного театрального фестивалю Homo Ludens (Людина, що грає), який відбудеться з 4 по 12 жовтня у Миколаєві.

«Жуки» покажуть свою версію шекспірівської трагедії 7 жовтня, причому, саме цією постановкою відкриється мала експериментальна сцена Миколаївського художнього академічного російського драматичного театру, яка зараз ще облаштовується.

Як зазначив продюсер харківського колективу Дмитро Терновий, «Жуки» вперше візьмуть участь у фестивалі професійних театрів.

«Це велика відповідальність, але ми відчуваємо, що виходимо на якісно новий рівень і, сподіваємося, участь у фестивалі буде тому підтвердженням. Тому розглядаємо поїздку як вагому подію для колективу», – зазначив він.

В рамках фестивалю також відбудеться майстер-клас, який проведе для студентів місцевих театральних вузів і молодих акторів Миколаївського театру російської драми режисер і художній керівник Театру на Жуках Ольга Тернова.

У міжнародному фестивалі Homo Ludens, який проходитиме на трьох сценічних майданчиках, візьмуть участь більше двадцяти театрів з п’яти країн: України, Росії, Молдови, Польщі, Білорусі. Серед них, зокрема, такі відомі колективи, як російський «Театр біля мосту», український театр «Віримо!», Театр ляльок «Гугуце» з Молдови та інші.

Миколаїв для Театру на Жуках є щасливим містом. Саме тут театр отримав «срібну маску – 2010» (за виставу «We care a lot») і «золоту маску – 2011» (за «Пластиліну світу») на міжнародному фестивалі молодіжних театрів «Південні маски». Вистава «Ромео і Джульєтта», яка буде показана на Homo Ludens, – нова робота «Жуків», її прем’єра відбулася у березні поточного року, постановка отримала хороші відгуки глядачів і критиків.