Театр на Жуках у новому сезоні підготує дві прем’єри і відмовиться від трьох старих робіт

Новий сезон Жуки почали з роботи над двома виставами, які готуватимуться одночасно.

Як повідомила режисер і художній керівник колективу Ольга Тернова, одна з постановок вперше буде робитися без літературної основи.

«Це робота, в якій нам цікаво спробувати абсолютно нові для себе форми. Співавторами перфоменсу стануть усі його учасники, сподіваюся, вийде і цікаво, і несподівано. І паралельно беремося за класичну комедію положень, яскраву і веселу», – сказала вона.

Одна прем’єра планується ще до кінця поточного року, друга – майбутньої весни. Театр традиційно не розкриває матеріал, над яким працює, до виходу постановки.

У нинішньому сезоні «Жуки» також планують вперше попрощатися з трьома репертуарними виставами: «Вибором» за п’єсою Григорія Горіна «Забути Герострата», «Ехай!?» за п’єсою Ніни Садур та романтичною шекспірівською комедією «Дванадцята ніч».

«Це перші три наші роботи і кожну з них ми дуже цінуємо, але ми весь час рухаємося вперед, ростемо, змінюємося, робимо нові постановки і утримувати великий репертуар стає все складніше. У нас заплановані прощальні покази всіх трьох вистав », – сказала О. Тернова.

А відкриється сезон двома найсвіжішими постановками: 21 вересня театр покаже казку «Історія, розказана маленьким духом, що живе в замку за вогнищем» за повістю Анатоля Франса «Бджілка», а 28 вересня – шекспірівську трагедію «Ромео і Джульєтта».

Протягом майбутнього сезону колектив має намір взяти участь у двох міжнародних фестивалях і продовжити проект «Театральне вікно в Європу», в рамках якого в Україну запрошуються цікаві колективи з європейських країн з виставами і майстер-класами для студентів театральних вузів.

Театр на Жуках відкрився у кінці 2007 року. За п’ять років роботи колектив поставив дванадцять вистав, зокрема міжнародних, і взяв участь у десятці фестивалів в Україні, Польщі та Чехії. Зараз у репертуарі театру вісім вистав за класичною і сучасною драматургією.